Piwnica PodCieniami
Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej
Międzynarodowe Biennale Artystycznej Tkaniny Lnianej
Ogólnopolskie Biennale Fotografii
Euroregion
Dotacje
Partners: Polski Portal Menedżerów Kultury Kulturaonline.pl Odyssei Społeczność podróżników epodkarpacie.com

24. Edycja Lokalna - "Moja przygoda w muzeum" 2016. Finał konkursu

13 maja 2016 r. w Muzeum Rzemiosła w Krośnie odbyło się posiedzenie Jury oceniającego prace zgłoszone do 24. Lokalnego Etapu XXXVIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla dzieci i Młodzieży Moja przygoda w muzeum. W lokalnej - 24. edycji, wzięło udział 191 uczestników, którzy wykonali 198 prac. Reprezentują oni 19 placówek oświatowo-wychowawczych.

Wystawę pokonkursową będzie można zwiedzić do 5 czerwca 2016. Zapraszamy do Piwnicy PodCieniami (Rynek 5) - od poniedziałku do niedzieli.



GALERIA LAUREATÓW


GALERIA Z WERNISAŻU


Jury oceniało prace w składzie (w kolejności alfabetycznej):
Piotr Burger - artysta plastyk, pracownik Muzeum Rzemiosła w Krośnie
Mariusz Kus - artysta plastyk, pracownik Muzeum Rzemiosła w Krośnie
Ewa Mańkowska - dyrektor Muzeum Rzemiosła w Krośnie
Anna Munia - artysta plastyk, Krosno

NAGRODY zostały przyznane następującym osobom:

Alicia Dankowski, 7 lat za dyptyk:
Kotek w skansenie w Zalaegerszeg
Göcseji Falummúzeum w Zalaegerszeg
Międzynarodowa Szkoła Europejska w Warszawie

Piotr Majerski, 7 lat
Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie
Szkoła Podstawowa nr 3 w Krośnie

Bartosz Markowicz, 8 lat
Krosno nocą
Szkoła Podstawowa nr 3 w Krośnie

Aleksandra Uliasz, 9 lat
W skansenie w Sanoku
Szkoła Podstawowa nr 3 w Krośnie

Anna Boczar, 11 lat
Moja przygoda w muzeum
MZS z OI w Krośnie - Szkoła Podstawowa z OI nr 14

Dorota Teśniarz, 13 lat
Cerkiew z Rosolina - Skansen w Sanoku
MZS nr 8 w Krośnie - Szkoła Podstawowa nr 8

Patrycja Albrycht, 14 lat
Vincent van Gogh, Gwieździsta noc
(Museum of Modern Art, Nowy Jork)
MZS z OI w Krośnie - Gimnazjum z OI nr 3

Maria Glazar, 18 lat
Moja przygoda w muzeum
Technikum nr 6 im. Jana Sas Zubrzyckiego w Krośnie

NAGRODA SPECJALNA za pracę, która swoim charakterem nawišzuje do twórczości artysty plastyka Piotra Burgera, członka Jury

Szymon Jarosz, 6 lat
Robot Sedalia
Prywatne Przedszkole "Tęczowa Kraina"

WYRÓŻNIENIA zostały przyznane następującym osobom:

Dominika Długosz, 5 lat
Szafa z kapeluszami - Muzeum Rzemiosła w Krośnie Prywatne Przedszkole "Tęczowa Kraina"

Aleksander Laskowski, 5 lat
Krośnieńskie podcienia
MZS nr 8 w Krośnie - Przedszkole Miejskie nr 3

Franciszek Wilk, 6 lat
Lampa naftowa
Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr św. Józefa w Krośnie

Maria Rymar, 7 lat
Wacław - konik na biegunach z Muzeum Rzemiosła w Krośnie
Zespół Szkół Muzycznych w Krośnie
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st.

Aniela Harłacz, 6 lat
Krośnieńskie kamieniczki MZS nr 6 w Krośnie - Przedszkole Miejskie nr 4

Nadia Puc, 7 lat
Krośnieńskie dzwony - Muzeum Rzemiosła w Krośnie
MZS nr 7 w Krośnie - Szkoła Podstawowa nr 4

Jan Markowicz, 9 lat
Muzeum Motoryzacji
Szkoła Podstawowa nr 3 w Krośnie

Kaja Foremny, 11 lat
Wizyta w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie
MZS nr8 w Krośnie - Szkoła Podstawowa nr 8

Adriana Lewicka, 12 lat
Moja przygoda w muzeum
MZS nr 8 w Krośnie - Szkoła Podstawowa nr 8

Katarzyna Bogaczyk, 13 lat
Muzeum Rzemiosła w Krośnie
Zespół Szkół Publicznych w Równem - Szkoła Podstawowa w Równem

Aneta Kmiecik, 13 lat
Vincent van Gogh, Gwieździsta noc
(Museum of Modern Art, Nowy Jork)
MZS z OI w Krośnie - Gimnazjum z OI nr 3

Zuzanna Szuba, 14 lat
Moja przygoda w muzeum
MZS z OI w Krośnie - Gimnazjum z OI nr 3

Aleksandra Moszczyńska, 5 lat
Dworzec kolejowy w Krośnie
MZS nr 8 w Krośnie - Przedszkole Miejskie nr 3 w Krośnie

NADZWYCZAJNA NAGRODA dla wychowanków Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Krośnie:

Dominika Motyka, 20 lat
Ozdobne igielniki - Muzeum Rzemiosła w Krośnie
Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Krośnie

Dorota Sawała, 21 lat

W pracowni krawieckiej - Muzeum Rzemiosła w Krośnie
Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Krośnie

Mateusz Janas, 17 lat
W pracowni krawieckiej - Muzeum Rzemiosła w Krośnie
Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Krośnie

Adrian Jastrząb, 22 lata
W pracowni szewca - Muzeum Rzemiosła w Krośnie
Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Krośnie

Kamil Kopczak, 15 lat
Muzeum Motoryzacyjne
Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Krośnie

Grzegorz Steliga, 16 lat
Wieża Farna - Muzeum Rzemiosła w Krośnie
Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Krośnie

Sandra Węgrzyn, 12 lat
Muzeum Dobranocek
Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Krośnie

Anna Podkul, 16 lat
Muzeum Kultury Łemkowskiej w Zyndranowej
Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Krośnie

Mateusz Bliźniak, 18 lat
Afryka - Muzeum Misyjne Sióstr Klawerianek w Krośnie
Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Krośnie

Aleksandra Bolek, 21 lat
Moje wspomnienia - Muzeum Rzemiosła w Krośnie
Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Krośnie

Daniel Wilusz, 11 lat
Moje wspomnienia - Muzeum Rzemiosła w Krośnie
Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Krośnie

Na eliminacje międzynarodowe, organizowane przez Muzeum Okręgowe w Toruniu, zakwalifikowano wszystkie prace nagrodzone i wyróżnione.Serdecznie gratulujemy laureatom!




Iwona Jurczyk, fot. Mariusz Kus (MRzK)