Piwnica PodCieniami
Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej
Międzynarodowe Biennale Artystycznej Tkaniny Lnianej
Ogólnopolskie Biennale Fotografii
Euroregion
Dotacje
Partners: Polski Portal Menedżerów Kultury Kulturaonline.pl Odyssei Społeczność podróżników epodkarpacie.com

„"Moja przygoda w muzeum" - po raz 37. w Polsce a 23. w Krośnie

Tradycja dziecięcego rysowania, malowania i wyklejania tego co widzą dzieci zwiedzając muzea twa już 37 lat. Najpierw Muzeum Etnograficzne w Warszawie, a od 1990 - Muzeum Okręgowe w Toruniu jest organizatorem centralnym konkursu "Moja przygoda w muzeum". Muzeum Rzemiosła w Krośnie prawie od początku swojej działalności - bo od 23 lat, prowadzi etap lokalny tego, jednego z najstarszych konkursów plastycznych dla dzieci.

W tym roku do konkursu zgłoszonych zostało 112 prac z 10 placówek oświatowo-wychowawczych, w tym Ośrodka Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczego w Krośnie i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Krośnie Koło PSOUU Koło w Krośnie.

11 maja odbyło się posiedzenie jury w składzie:

Marek Burdzy - artysta plastyk, pracownik BWA w Krośnie,
Piotr Burger - artysta plastyk, pracownik Muzeum Rzemiosła w Krośnie,
Mariusz Kus - artysta plastyk, pracownik Muzeum Rzemiosła w Krośnie,
Ewa Mańkowska - dyrektor Muzeum Rzemiosła w Krośnie,
Anna Munia - artysta plastyk.

Nagrody otrzymali:
Martyna Kułak - Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Równem,
Dominik Brongel - SP Nr 3 w Krośnie,
Emil Bryła - PM Nr 1 w Krośnie,
Angelika Rybicka - SP Nr 4 w Krośnie.
Jowita Kuprowska - Gimnazjum nr 3 w Krośnie.

Wyróżnienia otrzymali:
Emilia Karamus - Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Równem
Magdalena Boczar - Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Równem
Jadwiga Gorczyca - SP Nr 3 w Krośnie
Katarzyna Michalska- SP Nr 3 w Krośnie.

Wyróżnienia zbiorowe:
Ośrodek Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczy w Krośnie
Warsztat Terapii Zajęciowej w Krośnie Koło PSOUU Koło w Krośnie

Nominacje dodatkowe do eliminacji mi międzynarodowych w Muzeum Okręgowym w Toruniu jury przyznało:

Jakub Niemiec, 7 lat - Szkoła Podstawowa nr 3 w Krośnie
Tomasz Gorzelniowski, 8,5 roku - Szkoła Podstawowa nr 3 w Krośnie
Sandra Gajda, 14 lat - Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Krośnie
Gabriela Tęczar, 14 lat - Zespół Szkół Muzycznych w Krośnie
Zuzanna Paradysz, 8 lat - Miejski Zespół Szkół nr 3 w Krośnie Szkoła Podstawowa nr 7
Dominika Rybicka, 11 lat - Szkoła Podstawowa nr 4 w Krośnie
Kacper Klocek, 8 lat - Miejski Zespół Szkół nr 3 w Krośnie Szkoła Podstawowa nr 7
Maja Marcinkowska, 8 lat - Szkoła Podstawowa nr 3 w Krośnie
Dominik Matelowski, 9 lat - Zespół Szkół Publicznych Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Równem
Antonina Nawojska, 9 lat - Szkoła Podstawowa nr 3 w Krośnie
Michał Zając, 24 lata - Ośrodek Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczy w Krośnie
Julia Baczyńska, 12 lat - Zespół Szkół Muzycznych w Krośnie
Sylwia Kubit, 7 lat - Szkoła Podstawowa nr 3 w Krośnie
Zuzanna Skalska, 14 lat - Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Krośnie
Adrian Jastrząb, 22 lata - Ośrodek Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczy w Krośnie
Grzegorz Steliga, 15 lat - Ośrodek Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczy w Krośnie
Dorota Głód, 8 lat - Szkoła Podstawowa nr 3 w Krośnie
Kacper Kuraś, 8 lat - Miejski Zespół Szkół nr 3 w Krośnie Szkoła Podstawowa nr 7
Pola Marcinkowska, 10 lat - Szkoła Podstawowa nr 3 w Krośnie

tekst: Bożena Ziółkowska (MRzK)
fot.: Mariusz Kus (MRzK)